Niepokalane Poczęcie

Naucz nas kochać Maryjo, prawdę i radość nieść w świat…”

8 grudnia obchodziliśmy święto Oazy i Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP, do którego należą siostry zakonne z naszej parafii w Medyni Głogowskiej.

Z tej okazji przygotowaliśmy krótką refleksję o obronie życia, w której próbowaliśmy uświadomić ludziom, że aborcja i eutanazja są działaniami wbrew zamierzeniu Boga, dążącymi do zaniknięcia prawdziwej wartości i świętości życia.

Nasze przygotowania zaczęły się na długo przed tym dniem. Najpierw ks. Andrzej wraz s. Dorotą zakupili figurę Matki Bożej Niepokalanej, ufundowaną przez dzieci i młodzież z parafialnej oazy. Następnie na naszych cotygodniowych spotkaniach rozmawialiśmy o tym, jak w naszym życiu możemy naśladować Maryję, zaczęliśmy też przygotowywać oprawę muzyczną, czym zajęły się nasze an. muzyczne: Mariola Kot, Joasia Gołojuch i Sylwia Jurek. Wtedy rozpoczęliśmy też nasze próby. Spotykaliśmy się co tydzień, a tuż przed samym świętem po kilka razy w tygodniu. Niestety, trzeba przyznać że nie byliśmy do końca zdyscyplinowani: nie wszyscy przychodzili na próby, niektórzy nie nauczyli się tekstu na pamięć w wyznaczonym terminie itp. Siostra czasami chodziła zdenerwowana, ale po chwili zaraz się uśmiechała. Tak więc mimo tych wszystkich przeciwności losu, wszystko udało się przygotować na czas.

W dzień występu nie czuliśmy stresu ani zdenerwowania, bo wiedzieliśmy że robimy to dla naszej patronki Niepokalanej i na chwałę Pana. Obchody te rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej, na której ksiądz Władysław Naworol  wygłosił kazanie nawiązujące do uroczystości, a ks. Prałat poświęcił figurę Niepokalanej. Zaraz po Eucharystii odegraliśmy nasze przedstawienie. Było wspaniale, a i parafian trochę zostało. Potem odbyło się zawierzenie Oazy z naszej parafii Matce Bożej Niepokalnej. Animatorka Justyna Kokoszka po chwili ciszy odczytała  akt zawierzenia wcześniej przygotowany na tę okazję. Po uroczystościach  siostra rozdała wszystkim oazowiczom na pamiątkę zawierzenia poświęcone podczas Mszy Św. Medaliki Niepokalanej. i, a tym którzy jeszcze nie mieli foski – drewniane krzyżyki krzyże.

Mamy skrytą nadzieję, że nasz trud nie poszedł na marne i ludzie zrozumieli jak bardzo ważna jest obrona życia. Jesteśmy pewni, że przemówiliśmy do ich sumień poprzez to przedstawienie. My również chcemy być strażnikami życia, gdyż tylko Bóg jest jego Panem.

Dziękujemy wszystkim , którzy razem z nami uczcili Maryję. Życzymy , aby te ostatnie dni adwentu były czasem łaski i wyrównywania dolin i pagórków.

Chwała Panu !

An. Kamil Walicki