Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Sokołów Małopolski

W sobotę, 21 maja  br., na Orliku w Czarnej odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Dekanatu Sokołów Małopolski dla ministrantów i lektorów należących do grona Liturgicznej służby Ołtarza.

Sportowe zmagania zgromadziły przedstawicieli poszczególnych parafii z Dekanatu Sokołów Małopolski. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dla ministrantów ze szkoły podstawowej, oraz dla lektorów z gimnazjum i szkoły średniej. Turniej rozpoczęła wspólna modlitwa na płycie boiska, oraz słowo wstępne organizatora, w którym zaznaczono, że pomimo tego że jesteśmy przedstawicielami różnych zespołów, to liczy się cała wspólnota jako jedna drużyna, która tak naprawdę gra do jednej bramki i liczy się nasze zbawienie i wygrane życie. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9:00 na Orliku w Czarnej, a zakończyły się popołudniu. Dopisali także kibice, którzy podgrzewali zawodników do walki o kolejne punkty.

Turniej zakończył się wręczeniem nagród i pucharów dla najlepszych. Pamiątkowe odznaczenia oraz dyplomy wręczał Dziekan Dekanatu Sokołów Małopolski- ks. Jan Krzywiński, oraz sędziowie, którzy pomagali w organizacji i przebiegu tych rozgrywek.

Pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej zajęła drużyna z parafii p.w. św. Bartłomieja w Nienadówce, drugie z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu i trzecie z parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Medyni Głogowskiej.

Wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się reprezentacja z Medyni Głogowskiej, zaś kolejne miejsca zajęły drużyny z Nienadówki i Górna. Rozgrywki w kategorii szkoły średniej zwyciężyła drużyna z Medyni Głogowskiej, drugie miejsce zajęła reprezentacja z Kamienia, a trzecie z Trzebosi.

Sędziowie zawodów wybrali również najlepszego zawodnika i bramkarza. Pierwszym okazał się Jarosław Piekut z parafii Ofiarowania NMP w Górnie, a drugim Maciej Partyka  z parafii NSPJ w Kamieniu.

Rozgrywki odbyły się dzięki wzajemnej współpracy duszpasterzy LSO w Dekanacie sokołów Małopolski i władz Administracyjnych Gminy Czarna.

Ks. Rafał Janas

Dodany przez Ryszard Gołojuch dnia 25-05-2016 o 22:22