Dzień Żołnierzy Wyklętych w Rzeszowie

Kilkaset osób – władze państwowe, samorządowe, duchowieństwo, kombatanci, służby mundurowe oraz mieszkańcy Rzeszowa – zgromadzili się, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym w ramach wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości odbyły się najpierw w kościele farnym w Rzeszowie. Mszy św. o godz. 10:30 przewodniczył ks. Ireneusz Folcik – emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Rzeszowie. Homilię wygłosił ks. Władysław Jagustyn – proboszcz parafii św. Krzyża w Rzeszowie.

Po Eucharystii zebrani przeszli pod pomnik Żołnierzy Wyklętych przy alei Łukasza Cieplińskiego (pomnik upamiętnia płk. Łukasza Cieplińskiego i Członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”). Na miejscu, po odegraniu hymnu państwowego, były okolicznościowe przemówienia, Apel Pamięci wraz z salwą honorową, odegranie hasła Wojska Polskiego, zapalenie zniczy oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Na zakończenie odegrano melodię „Śpij kolego”.

Na podst.: www.radiovia.com.pl

Dodany przez Ryszard Gołojuch dnia 01-03-2017 o 20:36