NIEDZIELA – BOŻERGO MIŁOSIERDZIA

24.04.2022

1.   Intencje Mszy św. podane są w nowym nr gazetki „Głos”.
  2.   Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – nazywana Niedzielą Białą. Święto patronalne Caritas oraz Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś kończy się Oktawa Wielkanocy.  Po południu o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na cmentarzu Msza św. w int. wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i procesja z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy zabrać znicze. W kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
  3.    W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty; wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski, piątek – św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy
  4.    W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.
  5.   Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę po Mszy św. w Kościele.
  6.    Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczęcie nabożeństw majowych. Będziemy się modlić za ludzi pracy.
    W niedzielę majówka o godz. 16.00 i Msza św., natomiast na tygodniu majówka po Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
  7.    Przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna – zachęcamy do czytania Pisma Świętego.
  8.  W przyszłą niedzielę na Węgliskach rocznica I Komunii Świętej.
  9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10.  Na potrzeby parafii – w tym także na dzwonnicę i dzwon im. śp. Ks. Jana Krzywińskiego ofiarę złożyliMedynia Łańcucka – Rodzina z nr 138, oraz jedna ofiara anonimowa; Medynia Głogowska – Rodzina z nr 19, 211, 406a, 761, 1028,  ;  Pogwizdów – Rodzina z nr 369, 391, 447, 479, 569;  Zalesie – Rodzina z nr 115a, 144; Węgliska – Rodzina z nr 37; Wólka Podleśna – Rodzina z nr 444; Czarna – Rodzina z nr 852; Na utrzymanie cmentarza: Medynia Łańcucka – Rodzina z nr 163. Serdeczne Bóg zapłać.
  11.  Wielkie podziękowania p. Stefanowi Jurek za gratisowy transport dębów na Krzyż Misyjny. Bóg zapłać.
  12.     Inne informacje na tablicy ogłoszeń.
  13.  Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary i ofiary na rzecz naszej parafii.