Login: Hasło:
» Rejestracja

XVII niedziela zwykła – 25.07.2021r 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 

 1. Intencje Mszy św. w „Głosie…” z ub. niedzieli. Pamiętajmy o zmienionym porządku Mszy św. w tygodniu! 

 1. Dzisiaj  obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 15.00 w katedrze rzeszowskiej w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. 

 1. Jutro w liturgii przypada WSP Świętych Joachima i Anny, Rodziców NM Panny. Jest to dzień wdzięczności wobec rodziców, ludzi starszych i emerytów. Modlimy się w ich intencji. 

 1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy. 

 1. Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości. 

 1. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – po Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: 

- czwartek - WSP. Św. Marty 

- sobota – WSP. Św. Ignacego z Loyoli 

 1. Prasa katolicka – zachęcamy do kupowania i czytania 

 1. Na potrzeby parafii złożyli ofiary: Pogwizdów - Rodzina z nr 111 oraz 1 of. na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj w IV niedzielę miesiąca na potrzeby parafii. 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako dzień modlitwy i solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie i naszej Ojczyźnie Po Mszach organizowana jest zbiórka funduszy, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. 

W ubiegłą niedzielę – burze i gwałtowne ulewy spowodowały szkody również na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Do najbardziej poszkodowanych już dotarła pierwsza pomoc z rezerw budżetowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej.  

 1. Uwaga! Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tak jak będą odprawiane Msze św. – rano lub wieczorem. W sobotę i niedzielę kancelaria nieczynna!!! 

 1. Dzisiaj przed naszym kościołem XXVI Jarmark Garncarski. Początek o godz. 10.00 a oficjalne otwarcie o godz. 14.00. Organizatorzy proszą parafian o daleko idącą wyrozumiałość jeśli chodzi o ograniczenia w korzystaniu z parkingów oraz proszą o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych i serdecznie zapraszają. 

 

 

Węgliska – dziękujemy za ofiary złożone na wykonany chodnik na cmentarzu przez Rodziny z nr: 49, 78, 84, 131, 149, 150, 156, 164. Bóg zapłać!

© 2009 Parafia Medynia. Wszelkie prawa zastrzeżone ↑ Do góry