29.01.2023r.

1. 1.     Intencje Mszy św. podane są w nowym numerze gazetki Głos.
  2. 2.     Dziś obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za ludzi dotkniętych tą chorobą oraz za tych, którzy spieszą im z pomocą.
  3. 3.     W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
  4. 4.     W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.00 w Węgliskach o godz. 16.00 – na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Na Mszy św. o godz.  18.00 poświęcenie książeczek dzieciom z kl. III i krótkie spotkanie z rodzicami. 2 lutego kończy się czas śpiewania kolęd i trzymania szopek. To dzień życia konsekrowanego. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do życia zakonnego. Składka dla dwóch klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji.
  5. 5.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi codziennie przed i w czasie Mszy św. Natomiast w piątek spowiedź w Węgliskach od godz. 16.00 i Msza św., natomiast w kościele parafialnym przed Mszą św. o godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji. Msza św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, gdyż młodzież otrzyma krzyże, a po Mszy krótkie spotkanie. Składka na misje. Odwiedziny chorych od godz. 7.30.
  6. 6.     W piątek przypada także wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Na Mszach świętych poświęcenie jabłek.
  7. 7.     W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa.
  8. 8.     Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. 9.     Siostra Katarzyna prosi w sobotę z rana kilku Panów i młodzież do pomocy przy rozbieraniu szopki i choinek.

10.  Na potrzeby parafii – w tym także na dzwonnicę i dzwon im. śp. Ks. Jana Krzywińskiego ofiarę złożyli; Medynia Gł.  – Rodzina z nr 576, 676, 762; Medynia Łańc. – Rodzina z nr 201a; Pogwizdów – Rodzina z nr 418a; Węgliska – Rodzina z nr 172D.  Serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej.

12.  Za ławkami znajduje się broszura wizyty duszpasterskiej: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” przewidziana dla rodzin, które w tym roku nie były objęte odwiedzinami kolędowymi. Prosimy o zabranie ich do swoich domów.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności.

14.  Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary, prace i ofiary na rzecz naszej parafii.

15.  Komunikat Policji: W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.