31.07.2022r.

1.    Intencje Mszy św. na kolejne dwa tygodnie podane są w nowym nr gazetki Głos.
  2.   We wtorek możliwość uzyskania odpustu „Porcjunkuli”. Warunki: 1) pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone
    z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; 2) sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej); 3) Komunia Św.; 4) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.
  3.   W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
  4.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. W piątek spowiedź tylko wieczorem od godz. 17.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu i możliwością prywatnej adoracji, a w Węgliskach od godz. 16.00. Składka na misje.
  5.    W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6.  W czwartek (4.08) wyruszy 45 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania poprzez Radio Via.
  7. Od jutra zaczyna się miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten czas będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę, oraz do złożenia ofiary w postaci daru abstynencji i trzeźwości.
  8.  Już dziś informujemy, że 8 – 9 sierpnia będziemy przeżywać nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po naszej diecezji. Plan nawiedzenia podamy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do udziału i modlitwy.
  9. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Św. Alfonsa Marii Liguoriego; czwartek – św. Jana Marii Vianneya; sobota – Święto Przemienienia Pańskiego.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. W ubiegłą niedzielę z racji poświęcenia pojazdów na  cele misyjne zabrano
2.800 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku – bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

13.  Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary, prace i ofiary na rzecz naszej parafii.