OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.03.2024r.

31.03.2024r.

1. Intencje Mszy św. podane są w nowym nr gazetki „Głos”.
  2. W ubiegłą niedzielę Parafialna Caritas zebrała z chlebków św. Antoniego 1.933 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedzielę. Na sumie sakrament chrztu św.
  4. Trwa Oktawa Wielkanocy. W tygodniu po Mszy wieczornej Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Drogich Gości na odpust w kaplicy Bożego Miłosierdzia na cmentarzu w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 15.00, a następnie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. W kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3.      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego: Siostrze Katarzynie, Panu Kościelnemu, lektorom oraz Paniom i Panom, którzy chętnie przyszli do pomocy oraz wykonali gratisowo pewne elementy dekoracji. Niech Jezus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi. Dziękujemy za godziny adoracji Pana Jezusa oraz za oprawę liturgiczną w czasie Triduum Paschalnego, a szczególnie Panu Organiście, scholii młodszej i starszej, ministrantom i lektorom, Oazie jak również Panu Kościelnemu i wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego: czytającym, muzykom oraz scholii starszej za piękną oprawę Wigilii Paschalnej. Serdeczne Bóg zapłać.

4.      Druhnom i Druhom ze Straży Pożarnej z Medyni Gł., Medyni Łańc., Pogwizdowa, Zalesia
i Węglisk serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i trud trzymania Straży Grobowej. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.

6.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź
w Węgliskach od godz. 15.30 i Msza św., natomiast w kościele parafialnym po południu od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji. Msza św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Składka na misje. Odwiedziny chorych od godz. 7.30.

7.      W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa.

8.      Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Powstaje książka o parafii Medynia Głogowska – prośba jeżeli ktoś posiada zdjęcia starego kościoła, który spłonął w czasie wojny, kaplicy MB Bolesnej i zechciałby ich użyczyć do uzupełnienia dokumentacji danej historii to prosimy, aby zgłosił się na plebanię. Będziemy wdzięczni.

10.    Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

11.     Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary i ofiary na rzecz naszej parafii.

12. Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2024 r. dla naszej parafii przesłali: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Seminarium Duchowne, Caritas diec. Rzeszowskiej, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a także Przełożona Prowincjalna Sióstr Służebniczek m. Barbara Tancer, Ojciec Jacek Bielecki, Ojciec Władysław Naworol, a także Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Gmina Czarna w osobach: Wójt Edward Dobrzański, oraz Zastępca Marcin Brzychc, i Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Jaromi, GOK, Gmina Rakszawa w osobach: Wójt Jacek Szubart, przewodniczący Rady Gminy Marcin Bardjan, GOK Gminy Rakszawa, GOK Gminy Czarna, Dyrektor Ośrodka Gancarskiego w Medyni Głogowskiej – Małgorzata Wisz, OSP Medynia Łańcucka, Medynia Głogowska oraz Zalesie i Węgliska, Sołtysi: Barbara Sylwanowicz, Tadeusz Kowal, Henryk Kowal, Jan Bojda, Andrzej Urban oraz Dyrektorzy Szkół: Halina Golec SP Medynia Łańcucka, Alina Kozłowska SP Medynia Głogowska, Lucyna Gołojuch SP Zalesie, Grażyna Urban SP Węgliska, Zarząd Klubu Sportowego Astra, Las Zalesie. Dziękujemy i odwzajemniamy.

Dodany przez Ryszard Gołojuch dnia 01-04-2024 o 21:25