Schola Parafialna istnieje w naszej parafii Nawiedzenia NMP od bardzo dawna. Trudno ująć sam fakt jej powstania w ramy czasowe. Zrzeszała w większości dziewczyny ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz młodzież żeńską ze szkół ponadgimnazjalnych. Choć w ostatnich czasach również kilku chłopców wstąpiło w szeregi scholi.

Celem naszej działalności  jest przede wszystkim śpiew na chwałę Bogu podczas liturgii Mszy św. i nabożeństw, które mają miejsce w naszej parafii. Stąd pragniemy Panu Bogu ofiarować to nasze śpiewanie, bo jak mówi św. Augustyn: „TEN KTO ŚPIEWA, TEN DWA RAZY SIę MODLI”.

W naszej parafii istnieją dwie grupy schowanek: jest to schola młodsza i schola starsza. Każda z grup spotyka się raz w tygodniu na próbie, na której ćwiczymy nowe piosenki i pieśni religijne oraz psalmy responsoryjne.

Opiekunem naszych grup jest pan mgr Wandas Edward.

Schola młodsza:

1. Kinga Gołojuch