Login: Hasło:
» Rejestracja

 

W cyklu tygodniowym:

1. W każdą środę tygodnia Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. Celebrans czyta prośby i podziękowania, które następnie w czasie nowenny polecane są Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W cyklu miesięcznym: 

1. Każda pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Adoracyjne.

  2. W każdą niedzielę i święta przed pierwszą Mszą św. śpiewane są Godzinki ku czci NMP, zaś przed sumą odmawiany jest Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  3. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o 9.30 dla dziecięcych i młodzieżowych Róż Różańcowych, zaś po sumie dla starszych Róż Różańcowych.

4. W trzecią niedzielę miesiąca udzielany jest sakrament chrztu św. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w kancelarii parafialnej.

  5. Trzynastego dnia każdego miesiąca odprawiane są Nabożeństwa Fatimskie. W czasie nabożeństwa odmawiany jest Różaniec w różnych intencjach, który poprzedzony jest rozważaniem. W miesiącach od maja do października  nabożeństwo rozpoczyna się w kościele, po czym wierni wraz z kapłanem udają się  w procesji wokół kościoła. Natomiast w miesiącach natomiast od listopada do kwietnia  nabożeństwo odprawiane jest w kościele.

   6. Pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu przed Mszą św., możliwość prywatnej adoracji i skorzystania z sakramentu pokuty. NA zakończenie adoracji Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo wiernych Najświętszym Sakramentem. Następnie zostaje odprawiona Msza św. W czasie Mszy św. zbierane są ofiary na pomoc misjom.

  7. Pierwsza sobota miesiąca jest poświęcona czci Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej Różaniec w intencji młodzieży.

  8. Drugi piątek miesiąca jest dniem poświęconym Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia. W czasie nowenny odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i czytane są prośby i podziękowania.

9. Comiesięczne czuwanie dla mlodzieży.

 

Ponadto w miesiącach:

1. Luty, Parafialny Dzień Chorego. Po Mszy św. udzielany jest sakrament Namaszczenia Chorych. Do sakramentu mogą przystąpić wierni w stanie łaski uświęcającej

2. Kwiecień, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy - Odpust w kaplicy cmentarnej pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza św. a następnie procesja na cmentarz parafialny.

  3. Maj, Nabożeństwa Majowe po Mszy św. / śpiewana jest Litania Loretańska/.

  4. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy ulicami parafii. W procesji uczestniczą poczty sztandarowe, dzieci komunijne oraz dzieci sypiące kwiaty.

  5. Oktawa Bożego Ciała. Przed osiem dni w naszej parafii wierni uczestniczą we Mszy św. oraz procesji wokół kościoła. Dzieci w czasie procesji sypią kwiaty.

  6. Maj, nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

  7. Czerwiec, po Mszach św. odmawiana jest Litania do Serca Pana Jezusa.

  8. Wrzesień, uroczysta Msza św. z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół im. Stanisława Pigonia w Medyni Łańcuckiej.

  9. Październik, po Mszy św. modlitwa Różańcowa prowadzona przez dzieci, młodzież oraz grupy parafialne. Po Mszy św. losowanie figurki Matki Bożej dla dzieci.

  10. Październik, , uroczysta Msza św. z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół im.św. Jana Kantego w Zalesiu.

  11. Październik, uroczysta Msza św. z okazji Dnia Patrona Gimnazjum im. Jana Pawła II w Medyni Głogowskiej.

  12. Listopad, w Uroczystość Wszystkich Świętych procesja na cmentarz parafialny.

  13. Listopad, w Dniu Zadusznym- 2 listopada, procesja na stary cmentarz, a przez cały listopad Nabożeństwa za Zmarłych polecanych w wypominkach.

14. W listopadzie po mszach św. nabożeństwo za zmarłych

15. Listopad, Uroczystość Chrystusa Króla – Msz św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku liturgicznego i rozpoczęcie nowego. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

16. Uroczystość Chrystusa Króla Msza św. na zakończenie kursu przed małżeńskiego.

 

Adwent:

1. W Adwencie odprawiane są Roraty z licznym udziałem dzieci z lampionami. Na zakończenie Mszy św. każdego dnia dzieci losują figurkę Pana Jezusa i aniołków.

 

   Boże Narodzenie:

  • W wigilię Msza św.- Pasterka o godz. 24.00.

 

 

    Wielki Post:

  • Środa Popielcowa, rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem.

  2. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w czwartek dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla dorosłych w piątek o godz. 17.00 i niedzielę po sumie.

  3. W Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.

  4. W okresie Wielkiego Postu organizowane są Rekolekcje Wielkopostne dla całej wspólnoty parafialnej, jako święty czas refleksji nad sobą oraz czas dobrego przygotowania się do najważniejszych świąt  Zmartwychwstania Pana Jezusa. Rekolekcje kończy spowiedź św. dla całej parafii.

  5. W okresie Wielkiego Postu organizowane Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży naszej parafii, które trwają 3 dni. Na zakończenie  rekolekcji spowiedź święta

  6. W piątek przed Niedzielą Palmową Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Poszczególne stacje czytają członkowie grup parafialnych.

  7. Triduum Paschalne:  Wielki Czwartek – Msza św. o godz. 18.00, po której Najświętszy Sakrament przenoszony jest do ciemnicy. Wierni mogą adorować Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie przez całą noc.  Wielki Piątek – nabożeństwo wielkopiątkowe, po którym Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do grobu. Na środek kościoła wystawiony jest krzyż, któremu wierni składają cześć przez ucałowanie. Przy grobie w tym dniu aż do Mszy św. Rezurekcyjnej Ochotnicze Straże Pożarne z naszej parafii pełnia straż grobową.  Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów. Wieczorem o godz. 18.00 uroczysta Liturgia Paschalna. Centralnym dniem Triduum Paschalnego jest Wielka Sobota. Jako Wigilia Paschalna swój najgłębszy sens odnajduje w atmosferze czuwania u stóp Grobu Bożego i oczekiwania na cud zmartwychwstania dokonany przez Chrystusa w niedzielę wczesnym rankiem.

 

    Okres Wielkanocny:

  • Uroczysta Rezurekcja o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa, która rozpoczyna się procesją wokół kościoła, w której uczestniczy straż grobowa, wierni niosący obrazy, figury i feretrony.

Okres w ciągu roku:

  • W Dni Krzyżowe modlitwa o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy dla rolników. W te dni po Mszy św. wyrusza procesja przebłagalna do przydrożnych krzyży i kapliczek. W czasie procesji śpiewana jest Litania do Wszystkich Świętych.

 

Uroczystości i święta w roku liturgicznym:

1. 2 luty poświęcenie gromnic w święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej/ oraz poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

2. 3 luty św. Błażeja poświęcenie jabłek

  3. 5 luty św. Agaty poświęcenie chleba, wody i soli

  4. 6 lutego poświęcenie kredy i mirry w święto Objawienia Pańskiego / Trzech Króli/

  5. 11 lutego Dzień Chorego w naszej parafii we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W czasie Mszy św. udzielany jest Sakrament Namaszczenia Chorych

  6. Niedziela Palmowa poświęcenie palm po każdej Mszy św. Procesja z palmami oraz konkurs na najładniejszą palmę wykonaną przez dzieci i młodzież

  7. 3 maj Matki Bożej Królowej Polski z udziałem dzieci i młodzieży, nauczycieli, pocztów sztandarowych szkół naszej parafii i Ochotniczych Straży Pożarnych

  8. Pierwsza Komunia Święta dla dzieci klas II Szkoły Podstawowej w II niedzielę maja o godz.. 13.00

  9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla klas III Szkoły Podstawowej w III niedzielę maja

  10. Sakrament Bierzmowania udzielany przez ks. Biskupa uczniom klas III Gimnazjum

  11. 31 maja Odpust Parafialny ku czci Nawiedzenia NMP

  12. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz rozdanie indeksów dla kandydatów do bierzmowania uczniów klas VI

 13. 15 sierpnia poświęcenie ziół, kwiatów i owoców

  14. Dożynki parafialne z udziałem delegaci rolników naszej parafii z wieńcami po zakończeniu zbiorów

  15. 1 września Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego i błogosławieństwo przyborów szkolnych

16. 15 września odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej.

  17. 18 września święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież przygotowują się do swojego święta przez dwa dni poprzez udział we Mszy św. i modlitwę do swojego patrona

18. 7 października NMP Królowej Różańca św. oraz poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

 19. 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. W czasie Mszy św. modlitwa za poległych żołnierzy oraz w intencji naszej Ojczyzny

  20. 8 grudnia Niepokalanego Poczęcia NMP, a także poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

  22. 26 grudzień św. Szczepana poświęcenie owsa

  23. 27 grudnia św. Jana Ewangelisty poświęcenie wina z możliwością spożycia poświęconego wina

 

© 2009 Parafia Medynia. Wszelkie prawa zastrzeżone ↑ Do góry