Login: Hasło:
» Rejestracja

Ogłoszenia parafialne

 

V Niedziela Wielkiego Postu

18 III 2018

 

 

  1. Dzisiejsza niedziela to dawna I Niedziela Męki Pańskiej lub też nazywana niedzielą czarną – stąd zwyczaj zasłaniania krzyży aż do liturgii Wielkiego Piątku.
  2. Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – modlimy się w int. wszystkich solenizantów wraz z naszym Ks. Józefem.
  3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze po Mszy św. o godz. 18.00 – (o ile dopisze pogoda) – młodzież prosimy o przygotowanie trasy i prowadzenie. Na Mszy św. składka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na sumie poświęcenie palm przed kościołem i procesja wokół kościoła. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do wykonania okazałych palm i przyniesienie ich do kościoła na Mszę św. o godz. 11.00. Konkurs w dwóch kategoriach: indywidualnej na najładniejszą palmę i grupowej – na największą. W Niedzielę Palmową jak co roku Pielgrzymka Młodzieży do Katedry Rzeszowskiej – zbiórka o godz. 11.15 w parku papieskim przy Katedrze, a następnie procesyjne przejście z palmami do Katedry. Msza św. o godz. 12.00.
  6. Prosimy zgłaszać chorych na spowiedź świąteczną w domach – a będzie ona w dniu spowiedzi wielkopostnej w naszej parafii w Wielki Poniedziałek od godz. 8.00.                                                                                                                            
  7. W Niedzielę Palmową AK i Caritas Parafialna będą rozprowadzać  „chlebki św. Antoniego” na paczki dla potrzebujących, a dziś rozprowadzane są palmy – też na ten cel.
  8. Są jeszcze baranki po 5 zł.
  9. Dziękujemy za of. złożone na kwiaty do Ciemnicy i B. Grobu przez Róże, a także na odnowienie wieży naszego kościoła. Dziś składka na ubezpieczenie budynków parafialnych, a przyszła niedziela będzie IV w miesiącu – składka na remont wieży naszego kościoła.
  10. W gablocie i w „Głosie…” nowe zapowiedzi przedślubne.

 

© 2009 Parafia Medynia. Wszelkie prawa zastrzeżone ↑ Do góry