1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocy.
  2. Dzisiaj przypada także Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 11.00 – zapraszamy wszystkich, aby zaświadczyć o naszej miłości i przywiązaniu do Matki Bożej.
  3. Jutro II-gi dzień Zielonych Świąt – Święto NM Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 a w Węgliskach o 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.
  4. Od jutra po wieczornej Mszy św. nabożeństwo czerwcowe z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. Jutro także przypada Dzień Dziecka – modlimy się w intencji wszystkich dzieci.
  6. W środę  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek będziemy obchodzić święto – „Jezusa Chrystusa, Najwyższego
    i Wiecznego Kapłana” – zachęcamy do licznego udziału we Mszy św.
  8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed Mszą o godz. 6.30, po południu w Węgliskach od 16.00 i Msza a
    w kościele parafialnym od godz. 17.00. Będzie także wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji. Składka w I piątek na misje.
  9. W sobotę na nabożeństwie czerwcowym różaniec w intencji młodzieży – zapraszamy.

10.W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

11.W tym tygodniu odbędą się spotkania rodziców i dzieci komunijnych: I grupa we wtorek a II grupa w czwartek po Mszy wieczornej.

12.Prasa katolicka - zachęcamy do kupowania i czytania.

13.Ofiary na potrzeby parafii złożyli: Medynia Gł. – Rodzina z nr 362, Medynia Ł – Rodzina  z nr 20 i 150, Pogwizdów - Rodzina z nr 301 oraz 5 of. na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać! Został odnowiony zegar stojący
w naszym kościele – bardzo serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi P. – zegarmistrzowi za podjęcie się tych prac związanych z renowacją czyli odnowieniem tego starego zegara. Została odnowione szafa jak i sam mechanizm zegara. Może Ktoś wie, kiedy pojawił się ten zegar w naszym kościele a więc ile on może mieć lat!!!

14.Zostały zniesione ograniczenia odnośnie liczby uczestników Mszy św. Pozostają jednak wymogi sanitarne odnośnie używania masek w miejscach zamkniętych w tym także w kościołach oraz odstępu między osobami. Bardzo prosimy przestrzegać tego zarządzenia!!! Bliższe szczegóły zostaną podane może w niedzielnych ogłoszeniach, jeżeli takowe otrzymamy z Kurii Diecezjalnej odnośnie np. Ur. Bożego Ciała i innych zgromadzeń.

Węgliska – dziękujemy za ofiarę złożone na utrzymanie cmentarza przez Rodzinę z nr 174. Bóg zapłać!