XXXI niedziela zwykła

5.11. 2017

1. Dziś I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 8.00 i 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. Niedziela adoracyjna.
  2. Dziękujemy serdecznie Zespołom Szkół w Medyni Głogowskiej i Łańcuckiej oraz Urzędowi Gminy w Czarnej za pomoc przy uporządkowaniu starego cmentarza.
  3. Trwa miesiąc listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci modlitewnej o bliskich zmarłych i duszach cierpiących w czyśćcu. Od jutra poczynając codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 (oprócz środy) nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach - zapraszamy.
  4. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W sobotę 11 listopada Święto  – Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz tych wszystkich, którzy oddali swe życie za Jej wolność. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy zwłaszcza dzieci i młodzież ze sztandarami oraz Strażaków z OSP na Mszę św. o godz. 8.00. Po Mszy św. S. Urszula wraz ze Scholą i Oazą zapraszają na występ i  pieśni patriotyczne. Prosimy o udekorowanie naszych domów flagami narodowymi. W tym dniu wspomnienie św. Marcina – modlimy się w intencji solenizantów na czele z Ks. Marcinem – wikariuszem. Msze św. o godz. 8.00, 16.00 (Węgliska) oraz 17.00. Uroczystości Gminne w Dąbrówkach – Msza św. o godz. 11.00.
  6. W przyszłą niedzielę 12 listopada będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany.
  7. Zachęcamy do czytania prasa katolickiej – prosimy o wpłaty na prenumeratę PSJ.
  8. Ks. Proboszcz dziękuje za złożone ofiary na rzecz naszego cmentarza oraz kaplicy cmentarnej w czasie kwesty w Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy naszym Strażakom z OSP za przeprowadzenie tej kwesty. Bóg zapłać!
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w parafii, a szczególnie na malowanie kaplicy. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – składka na sprzątanie kościoła.