30.06.2024r.

1. Intencje Mszy św. podane są w nowym nr gazetki „Głos” na czas 2 tygodni.
  2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św.! Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać przy okazji porannej lub wieczornej Mszy św.
  3. 3.    Dziś w Parku Matki Bożej Jagodnej Msza św. o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w kościele parafialnym.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. 5.    W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed Mszą św. W piątek spowiedź tylko wieczorem od godz. 17.00 i Msza św. o godz. 18.00, a w Węgliskach spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. Składka na misje.
  6. W  I  sobota miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej jako wynagrodzenie za zniewagi i bluźnierstwa zadane Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W tym tygodniu wspominamy: środa – Święto św. Tomasza Apostoła; sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  8. 8.    Wójt Gminy Czarna i Dyrektor Ośrodka Gancarskiego „Medynia” zapraszają na JARMARK GANCARSKI, który odbędzie się 7 lipca 2024 na terenie uliczki p. Władysławy Prucnal i Ośrodka Gancarskiego „Medynia”. W programie: pokazy, warsztaty, regionalna kuchnia i koncerty. Za utrudnienia komunikacyjne organizatorzy już dziś przepraszają.
  9. 9.    Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.
  10. 10.                     Miłym gościom i wszystkim wyruszającym na wakacyjne urlopy życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku a solenizantom i jubilatom tego tygodnia wszelkie pomyślności i opieki Bożej na każdy dzień życia.
  11. 11.                     Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary, prace i ofiary na rzecz naszej parafii.
  12. 12.                     Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia sołectwo wsi: Medynia Głogowska, Medynia Łańcucka, Zalesie oraz Pogwizdów, że dniach od 4 – 8 lipca 2024r. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe. Osobą uprawnioną do tego jest wyłącznie kominiarz.