2.06.2024r.

1. Intencje Mszy św. podane są w nowym nr gazetki „Głos”.
  2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych oraz 33 rocz. wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej po wieczornej Mszy św.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej pomocy i nabożeństwo czerwcowe.
  5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków, ziół, kwiatów oraz dzieci na Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Msza św. na Węgliskach
    o godz. 16.00.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem uroczyste odmówienie aktu poświęcenia się Najśw. Sercu Pana Jezusa.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. W piątek spowiedź w Węgliskach od godz. 15.30 i Msza św., o godz. 16.00, a w kościele parafialnym spowiedź od godz. 17.00. W tym czasie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji. Msza św. o godz. 18.00. Składka w tym dniu na misje. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 7.30.
  8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze oraz trasę procesji Bożego Ciała i wzięli w niej udział oraz za złożone ofiary. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie prace przy kościele i wewnątrz świątyni dla p. kościelnego i s. Katarzyny. Bóg zapłać.

10.  Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Odpustu parafialnego ku czci Nawiedzenia NMP: s. Katarzynie za udekorowanie kościoła, p. organiście i scholii za piękny śpiew oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza za oprawę liturgiczną, p. kościelnemu, czytającym oraz strażakom z pocztami sztandarowymi i wszystkim za liczny udział. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek –– św. Karola Lwangi
i towarzyszy; środa – św. Bonifacego; piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny

12. W czasie letnim pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła i pełnym uczestnictwie we Mszy św.

13. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.

14. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Medynia Głogowska – Rodzina z nr 793; Pogwizdów – Rodzina z nr 120, 222, 196 Na utrzymanie cmentarza: Pogwizdów – Rodzina z nr 120; Węgliska – Rodzina z nr 31.  Serdeczne Bóg zapłać.

15. Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary i ofiary na rzecz naszej parafii.

16.  Jedna z rodzin zgłosiła kradzież wazonu granitowego, który był na stałe przytwierdzony do grobowca. Prosimy zwracać uwagę na podejrzane osoby, które kręcą się czasem po cmentarzu.