XXXII niedziela zwykła

11.11.2018 r.

100-lecie Odzyskania Niepodległości

1. Dziś 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości – modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Na Mszy św. o godz. 9.30 w Węgliskach nasze parafialne obchody, które zakończą się poświęceniem Krzyża Jubileuszowego, którego inicjatorem powstania jest Pan Poseł Kazimierz Gołojuch. Dziękujemy również naszym Strażakom i osobom, które pomogły w pracach przy powstaniu tego krzyża.
  2. We wtorek zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy św.
  3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
  4. W piątek  po Mszy św. Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  5. W przyszłą niedzielę przypada wsp. bł. Karoliny Kózki współpatronki naszej diecezji – dzień modlitw w intencji naszej diecezji rzeszowskiej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Drugi Światowy dzień Ubogich.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 rozdanie modlitwy „Ojcze nasz” młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
  8. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach za wyjątkiem wtorku i środy.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na odnowienie elewacji naszego kościoła. Przypominamy, że składka dzisiejsza na sprzątanie kościoła. Seminarium Duchowne w Rzeszowie zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan o jesienną pomoc dla tej instytucji. Wzorem więc ubiegłych lat nie będziemy zbierać płodów rolnych tylko ofiary pieniężne do puszek a uczynimy to w przyszłą niedzielę po Mszach św. Rozliczenie prac przy odnowieniu ogrodzenia: I etap – odnowienie wieży kościoła wyniósł 247.320 zł w tym dotacja z Urzędu Marszałkowskiego 141.500 zł (wkład własny 105.820 zł). II etap – malowanie dachu i część elewacji kościoła wyniósł 66. 545 zł w tym dotacja z Urzędu Gminy Czarna 50.000 zł (wkład własny 16.545 zł). Rabat z firmy Cis-Bud pp. Cisek wyniósł 1000 zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym te prace.

11. Zaproszenie na kolejny Koncert Cecyliański do Górna – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

Węgliska – dziękujemy za złożone ofiary na odnowienie ogrodzenia.