3.03.2024r.

1. Intencje Mszy św. podane są w nowym numerze gazetki Głos.
  2. Dziś I Niedziela miesiąca – adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu Gorzkie Żale o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św.
  3. W poniedziałek Święto Św. Kazimierza Królewicza – dzień imienin Ks. Bpa Kazimierza Górnego, którego będziemy polecać modlitwie, jak też wszystkich solenizantów.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 – zapraszamy,
    a w piątek o godz. 17.30 i 20.00, a w niedzielę po sumie.
  6. W piątek wypada Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. wszystkich Pań.
  7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej dostarczyła baranki wielkanocne, które można nabyć w zakrystii w cenie 8 zł. oraz paschaliki (świece) w cenie 13 zł.
  8. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla misjonarzy zebrano: 2 260.00 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Na kwiaty do Bożego Grobu ofiarę złożyły Róże: p. Janiny Chorzępa, p. Wiesławy Pac, p. Emilii Sala, p. Teresy Lapianki. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Prosimy Róża Różańcowe o poprowadzenie jej, pół godz. przed wieczorną Mszą św.
  11. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli; Medynia Gł. – dwie ofiary anonimowe; Pogwizdów – Rodzina z nr 580, 631; Zalesie – Rodzina z nr 243. Na utrzymanie cmentarza: Pogwizdów – Rodzina z nr 580; Medynia Gł. – jedna ofiara anonimowa oraz rodzina z Soniny. Serdeczne Bóg zapłać.
  12. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a w szczególności wszystkim Kobietom, życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności.
  14.  Dziękujemy za wszystkie modlitwy, dary, prace i ofiary na rzecz naszej parafii.

ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL

10 marca (niedziela) o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Medyni Głogowskiej zostanie wystawiona sztuka teatralna: „Nazywano ją mamą” o Stanisławie Leszczyńskiej, położnej, która w obozie w Auschwitz odebrała tysiące porodów. Spektakl z racji drastycznych scen przeznaczony jest dla osób dorosłych. Wstęp wolny.