II Niedziela zwykła

14 I 2018

1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
  2. W środę obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu.
  3. W czwartek rozpocznie się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – pomyślmy o tej intencji w naszych osobistych modlitwach.
  4.  W piątek Uroczystość  św. Józefa Sebastiana Pelczara – Patrona naszej Diecezji Rzeszowskiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza w Katedrze  w Rzeszowie o godz. 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji całej naszej diecezji. Z uwagi na uroczystość nie ma w tym dniu postu.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie i rozdanie krzyży młodzieży bierzmowanej – zapraszamy więc młodzież wraz z rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
  6. W  przyszłą niedzielę w Zespole Szkół w Medyni Łańcuckiej o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe dla Seniorów.
  7. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego składają serdeczne podziękowanie rodzinom, które gościły ich po kolędzie.
  8. W  przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy Orkiestrę Dętą z Rakszawy a w następną niedzielę 28.01 Orkiestrę z Czarnej.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w parafii. Dzisiejsza składka na sprzątanie kościoła.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane z racji kolędy także rodzinom, które nie odwiedziliśmy w tym roku!

12. W „Głosie…” i gablotce nowe zapowiedzi przedślubne.

Inne:

Zawiadamia się mieszkańców Pogwizdowa, że 18 stycznia (czwartek) o godz. 17.00 w budynku Rady Sołeckiej w Pogwizdowie odbędzie się zebranie wiejskie. Omawiana będzie m.in. sprawa scalenia gruntów rolników indywidualnych. W zebraniu weźmie udział przedstawiciel Biura Geodezji Starostwa Powiatowego w Łańcucie.