XXIV niedziela zwykła

16.09.2018 r.

1. Dziś przeżywamy w naszej wspólnocie Uroczystość odpustową ku czci NM Panny Bolesnej połączoną z Jubileuszem 300-lecia istnienia naszej parafii oraz 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości – o godz. 11.00 uroczysta suma , której będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny. Na stolikach i balaskach są wyłożone okolicznościowe foldery przygotowane na dzisiejszą uroczystość – prosimy o pobranie ich sobie. Dziękujemy UG i GOKiK w Czarnej za pomoc w ich przygotowaniu i wydaniu. Ks. Andrzej Piersiak obchodzi dziś 25-tą rocznicę swoich święceń kapłańskich.
  2. Dziś Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczynamy Triduum do św. Stanisława Kostki – zapraszamy do wspólnej modlitwy jutro oraz we wtorek  na godz. 18.00.
  3. Dziś w Turzy o godz. 15.00 Msza św. za pomordowanych przez NKWD.
  4. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. dzieci i młodzieży.
  5. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów, a po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek po Mszy św. Nowenna do  Bożego Miłosierdzia - zapraszamy.
  7. W  niedzielę 30.09 na sumie poświęcenie różańców dzieciom z kl. III a po sumie spotkanie z rodzicami.
  8.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio VIA, a po sumie spotkanie rodziców.
  9. W dniach 22-23 września odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę – organizatorzy serdecznie zapraszają małżeństwa i rodziny.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na odnowienie wieży naszego kościoła ofiary złożyli. Dziękujemy za kwiaty i udekorowanie kościoła Rodzinie Ks. Andrzeja i 1 Rodzinie anonimowej. Bóg zapłać! Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę w ubiegłą II niedzielę miesiąca na sprzątanie kościoła, a w przyszłą IV niedzielę składka na prace przy kościele.

Węgliska – w niedzielę 30.09 poświęcenie różańców dzieciom z kl. II i III i krótkie spotkanie z rodzicami. Bardzo prosimy o wsparcie prac związanych z odnowieniem ogrodzenia i wykonaniem nowej bramy i bramki przed kościołem.