II Niedziela Wielkanocy (Biała) – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021r

1. Msze św.
  2. Dzisiaj o godz. 9.30 dodatkowa Msza św.
  3. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego nazywana też Niedzielą Białą – Święto patronalne Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  4. Dzisiaj kończy się Oktawa Wielkanocy.
  5. Z uwagi na panującą pandemię po południu o godz. 16.00 w kościele parafialnym Msza św. w int. wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach.
  6. We wtorek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Józefa i nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową – zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. Kościoła, Ojca św. i naszej Ojczyzny.
  7. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. 8.      We czwartek Ks. Biskup Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii. Ze względu na pandemię porządek będzie następujący: 1-sza grupa tj. młodzież z Medyni Łańcuckiej i Zalesia wraz ze świadkami i rodzicami zgromadzi się na godz. 15.30, natomiast młodzież z Medyni Głogowskiej i Węglisk oraz osoby spoza na godz. 16.30. Prosimy zajmować miejsca wyznaczone karteczkami. Spotkanie obowiązkowe dla młodzieży jutro po Mszy św. wieczornej w kościele (wszystkie klasy).
  9. W piątek po Mszy św. Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

10.  W przyszłą niedzielę 18.04 rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myślą przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

11.  W przyszłą niedzielę Msze św. tak jak dzisiaj a więc z Mszą św. o godz. 9.30 w kościele parafialnym. Prosimy pamiętać o limicie osób uczestniczących we Mszy św., (60 w kościele parafialnym, 7 w Węgliskach i kaplicy pogrzebowej). Strażaków prosimy o pomoc przy utrzymaniu porządku w czasie Mszy świętych.

12.  Prasa katolicka.

13.  Dziękujemy za ofiary złożone na prace w parafii : Medynia Gł. – Rodziny z nr: 20, 58, 440, 757,  Pogwizdów – Rodziny z nr: 575 A i 607 oraz 1 of. anonimowa. Na studnię w Czadzie: Pogwizdów – Rodzina z nr 575 i 1 of. anonimowa. Bóg zapłać! Dzisiejsza składka na Caritas i na sprzątanie świątyni a w przyszłą niedzielę  składka na ogrzewanie świątyni.

14.  Kuria diec. prosi przypomnieć wiernym o trwającym spisie powszechnym.

Węgliska – w przyszłą niedzielę  składka na ogrzewanie świątyni. Dziękujemy za ofiarę

złożoną na cele parafialne i na cmentarz przez Rodzinę z nr 175. Bóg zapłać!