Zesłanie Ducha Świętego

20   V 2018

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się Okres Wielkanocy. Dziś na sumie dzieci z kl. IV przeżywają  rocznicę I Komunii św. W tygodniu zapraszamy dzieci i rodziców do obchodu Białego Tygodnia po Rocznicy.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NM Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00 a w Węgliskach o 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.
  3. W środę na majówce Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek będziemy obchodzić święto – „Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana” – zachęcamy do licznego udziału we Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę Ur. Trójcy Przenajświętszej.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
  7. Prasa katolicka - zachęcamy do kupowania i czytania.
  8. Bóg zapłać za ofiary na remont wieży naszego kościoła. Przyszła niedziela to IV niedziela miesiąca – składka na odnowienie wieży naszej świątyni.
  9. Pomyślmy już dziś o U. Bożego Ciała – I ołtarz – Zalesie, II- Medynia Gł., III – Pogwizdów, IV- Medynia Łańc. (symbole eucharystyczne, podstawka pod monstrancję, kwiaty, świece). W Węgliskach procesja Bożego Ciała w tym roku w stronę Rakszawy.