XXIV Niedziela zwykła

12.09.2021

1. Intencje Mszy św. podane są w nowym numerze gazetki „Głos”.

2. Dziś w parafiach Rzeszowa Uroczystość Maryi Panny Rzeszowskiej. Suma odpustowa
w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona dziś o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM.

3. Dziś Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej  odbędzie się beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja tej uroczystości w TVP o godz. 12.00.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Będziemy w tych dniach modlić się za dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców o ducha chrześcijańskiego wychowania.

5. Jutro ( 13.09.2021) dzień modlitw w int. Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.  Zapraszamy także na kolejne nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja różańcowa.

6. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek: wsp. Św. Jana Chryzostoma; wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek: wsp. Św. męczenników Korneliusza
i Cypriana; sobota: Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski.

7. W środę Uroczystość Odpustowa ku czci Najśw. Maryi Panny Bolesnej. Zapraszamy wszystkich parafian na sumę odpustową o godz. 11.00, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, strażaków, młodzież SP ze sztandarami. Msze  św. tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. W Węgliskach Msza św. o godz. 17.00.
W tygodniu zapraszamy do spowiedzi przed odpustem przy okazji Mszy św.

8. W czwartek rozpoczyna się Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W piątek na mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a w sobotę wszystkie dzieci i młodzież ze wszystkich Szkół Podstawowych.

9. W przyszłą niedzielę tj. 19.09.2021 r. na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się kanoniczne objęcie urzędu Proboszcza przez ks. Adama Kaczora w obecności Ks. Dziekana. Zapraszamy do licznego udziału i ciesząc się tym faktem, życzymy już dziś dużo zdrowia, Bożego błog., i opieki MB na czas posługi jako Proboszcza w naszej parafii.

10. W piątek ( 17.09.2021) 82 rocznica najazdu Sowietów na Polskę.

11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziękujemy za wszelkie anonimowe ofiary na prace w parafii. Dzisiejsza składka na sprzątanie kościoła.

13. W gazetce „Głos” ogłoszenia Sołtysów o III racie podatku gruntowego

14. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze w cenie 24 zł. oraz płytę wokalistki – Magdaleny Białoruckiej – Ogorzelec, która śpiewała u nas na ostatnim koncercie. (cena płyty 30 zł).