Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła – dzisiaj po sumie.
  2. Dziś w Węgliskach na Mszy św. o godz. 9.30 i w kościele parafialnym na sumie Ks. Sławomir Lubas odprawi Msze św. prymicyjne w naszej parafii.
  3. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków, ziół oraz dzieci. Węgliska godz. 17.00.
  6. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – nie ma postu.
  7. Również w piątek zakończenie roku katechetycznego i szkolnego – Msze św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców. Spowiedź na zakończenie roku codziennie przed Mszą św. Węgliska – spowiedź w czwartek od 16.30 do 17.00.
  8. W sobotę Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  9.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji Bożego Ciała i wzięli w niej udział.

10. W czasie letnim pamiętajmy o odpowiednim stroju do kościoła i pełnym uczestnictwie we Mszy św.

11. Wydarzenia, które jeszcze nasz czekają: 29.06 odpust w Węgliskach – suma o godz. 11.00 ; 2.07 Święto w Parku Matki Bożej Jagodnej: o godz. 14.00 przy kapliczce Msza św. odpustowa połączona z Jubileuszem 100-lecia założenia OSP w Medyni Łańcuckiej - nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w kościele parafialnym ;  9.07 Jarmark Garncarski.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Dziękujemy za ofiarę złożoną na odnowienie kościoła, na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać! W przyszłą IV niedzielę miesiąca – składka na prace w parafii.

14. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie” – szczegóły na plakacie.

Węgliska – Bóg zapłać za ofiary złożone na malowanie kościoła.