Oddanie do użytku ufundowanej studni głębinowej przez naszą parafię dla wioski Ngarge w Czadzie

Po odwiedzeniu naszej parafii przez misjonarza z Czadu ks. Edwarda. Ks. Proboszcz jan Krzywiński wyszedł z inicjtywą, aby ufundować studnię głębinową dla mieszkańców Ngarge w Czadzie.

Zobacz film z tego wydarzenia-  przekazanie studni głębinowej mieszkańcom Ngarge:

Podziękowania misjonarza ks. Edwarda

Drogi księże Proboszczu!
Drodzy parafianie z Medyni Głogowskiej!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !

Pewnie nie macie pełnego wyobrażenia jak wielkim dobrodziejstwem jest dla moich parafian z wioski Ngarge ufundowana przez was studnia głębinowa. W tym klimacie, gdzie temperatura przekracza 40C i gdzie deszcz pada tylko przez 6 miesięcy w roku, życie bez wody jest nie wyobrażalne. Mimo to, niestety większość ludzi tutaj tak żyje. Dla wielu ludzi woda, nie w domu jak w Polsce, ale we wiosce jest jeszcze tylko marzeniem i trzeba nieraz się udać nawet kilka kilometrów żeby ja zdobyć. Jest to głównie praca kobiet i dzieci. Kobieta z dużym naczyniem napełnionym woda, niesionym na głowie i małe dziecko na jej plecach, jest to częsty obrazek jaki można spotkać w tutejszych wioskach. Dlatego woda jak najbliżej zagrody jest ogromnym dobrodziejstwem. Jak widać na zdjęciach jest wielka radość u moich parafian z ufundowanej przez was studni bo tak naprawdę tylko oni mogą w pełni docenić wielkość waszego daru. Prosili mnie, żebym was zapewnił o ich ogromnej wdzięczności i modlitwie w waszej intencji do waszej Patronki Matki Bożej Jagodnej, która stała się tez teraz ich patronka i której opiece powierzyliśmy te studnie i wszystkich, którzy będą z niej korzystać. Niech Matka Boża Jagodna sprawi, żeby  ta radość, która jest w sercach moich parafian dzięki waszej studni będzie także waszym udziałem.

Bóg zapłać !
Ks. Edward.